پیام فرستادن
Shenzhen Best Automation Equipment Co., Ltd.
تماس با ما

تماس با شخص : Richard

شماره تلفن : +8618871123460

واتس اپ : +8618871123460

Free call

استفاده صحیح از جوشکار نقطه ای اتوماتیک باتری

September 2, 2021

1 ، روش استفاده صحیح از جوشکار اتوماتیک باتری به شرح زیر است:

1. در حین جوشکاری ، ابتدا میله الکترود دستگاه جوش خودکار نقطه ای باتری باید تنظیم شود ، به طوری که وقتی الکترود فقط به جوشکاری فشار می یابد ، بازوهای الکترود موازی با یکدیگر باقی می مانند.

2. تعداد مراحل سوئیچ تنظیم جریان را می توان با توجه به ضخامت و مواد جوش انتخاب کرد.پس از روشن شدن ، چراغ نشانگر قدرت باید روشن باشد و فشار الکترود را می توان با تنظیم مهره فشار فنر و تغییر درجه فشرده سازی آن بدست آورد.

3. پس از اتمام تنظیمات فوق ، جوشکار نقطه ای اتوماتیک باتری می تواند ابتدا آب خنک کننده را وصل کرده و سپس منبع تغذیه جوشکاری را وصل کند.روش جوشکاری: جوش را بین دو الکترود قرار دهید ، روی پدال پا قدم بگذارید و الکترود فوقانی را با جوشکاری تماس دهید و تحت فشار قرار دهید.هنگامی که پدال پا به طور مداوم فشار داده می شود ، کلید تماس برق متصل است ، بنابراین ترانسفورماتور شروع به کار می کند و مدار ثانویه برای گرم کردن جوشکاری فعال می شود.هنگامی که پدال پس از جوشکاری برای مدت معینی آزاد می شود ، الکترود بالا می رود و منبع تغذیه ابتدا قطع می شود و سپس با کشش فنر به حالت اولیه باز می گردد و فرایند جوشکاری تک نقطه ای به پایان می رسد.

4. آماده سازی و مونتاژ جوشها: قبل از جوشکاری فولاد ، تمام آلودگی ، لکه روغن ، مقیاس اکسید و زنگ زدگی باید برداشته شود.برای فولاد نورد گرم ، بهتر است ترشی ، انفجار ماسه ای یا رسوب اکسید را با چرخ سنگ زنی بردارید.اگرچه جوشکاری نجس را می توان به صورت نقطه ای جوش داد ، اما عمر مفید الکترود و کارایی تولید و کیفیت جوشکاری نقطه ای را به طور جدی کاهش می دهد.فولاد متوسط ​​و کم کربن با پوشش نازک را می توان مستقیماً جوش داد.

2 ، دستورالعمل جوشکار نقطه ای اتوماتیک باتری

دستگاه جوش نقطه ای اصل جوشکاری دو طرفه دو طرفه جریان بیش از حد را تصویب می کند.در حین کار ، دو الکترود قطعه کار را تحت فشار قرار می دهند تا تحت فشار دو الکترود مقاومت تماس خاصی ایجاد شود.هنگامی که جریان جوشکاری از یک الکترود به الکترود دیگر جریان می یابد ، همجوشی داغ آنی در دو نقطه مقاومت تماس ایجاد می شود و جریان جوشکاری از الکترود دیگر در امتداد دو قطعه کار به این الکترود جریان می یابد تا یک مدار ایجاد شود ، آسیب نبینید ساختار داخلی قطعات جوش داده شده

فرایند جوشکاری نقطه ای روشن کردن آب خنک کننده است.

سطح جوشکاری را تمیز کنید.پس از مونتاژ دقیق ، آن را بین الکترودهای بالا و پایین ارسال کرده و فشار دهید تا به خوبی با آن تماس پیدا کند.

سطوح تماس دو قطعه کار گرم می شوند و تا حدی ذوب می شوند و Nuggets را تشکیل می دهند.

فشار را پس از قطع برق برای خنک شدن ناگت و محکم شدن تحت فشار برای ایجاد اتصالات لحیم حفظ کنید.

فشار را برداشته و قطعه کار را بیرون آورید.پارامترهای جوش مانند جریان جوشکاری ، فشار الکترود ، زمان انرژی دهی و اندازه سطح کار الکترودها تأثیر بسزایی در کیفیت جوشکاری دارند.

دستگاه جوشکار نقطه ای باتری از قوس درجه حرارت بالا ایجاد شده توسط اتصال کوتاه لحظه ای بین قطب های مثبت و منفی برای ذوب مواد لحیم کاری و جوش داده شده روی الکترود برای دستیابی به هدف ترکیب آنها استفاده می کند.ساختار دستگاه جوش برقی بسیار ساده است.به بیان ساده ترانسفورماتور قدرتمندی است که 220 ولت AC را به منبع تغذیه با ولتاژ پایین و جریان بالا تبدیل می کند که می تواند DC یا AC باشد.ترانسفورماتور جوشکاری ویژگی های خاص خود را دارد ، یعنی دارای ویژگی های افت شدید ولتاژ است.

با ما در تماس باشید

وارد کنید پیام شما